Beden Eğitimi

Avrupa Kent State Koleji Beden Eğitimi Bölümü'nde, öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirerek evrensel bir spor kültürü kazanmaları hedeflenmektedir.

Amacımız, öğrencilerimize, grup çalışmasını, karşılıklı dayanışmayı, paylaşmayı, sosyalleşmeyi ve kişisel özellikleri olumlu yönde geliştirmeyi, serbest zamanı doğru biçimde kullanmayı, kendine güven duygusunu kazandırmayı, ani kararlara karşı çıkış yolu bulmayı, oyun yolu ile zihinsel dinlenmeyi, egzersizler yolu ile vücudu sağlıklı ve zinde tutmayı, sağlıklı bireyler olabilmek için beslenmenin önemini, temel sağlık kurallarını, zararlı alışkanlıklardan korunmayı öğretmektir. 

Bunun yanında öğrencilerimizin, psiko-motor becerilerini geliştirmek amacı ile ısınma ve soğuma süreçlerinin önemini fark etmelerini, önemli kas gruplarını tanımalarını, duruş ve denge becerilerini geliştirmelerini, komutlara ve basit ritimlere göre hareket edebilmelerini, aletli ve aletsiz olarak basit bir koreografi seriyi müzik eşliğinde harekete uyarlayabilmelerini çeşitli şekillerde yürüme, koşma ve atlama yeteneği sergilemelerini sağlamaya çalışmaktayız. Öğrencilerimizin sosyal becerilerini geliştirmek için, temel oyun ilkelerini öğretiyor, oyun kurallarını kabul etmelerini ve kurallara bağlı kalmalarını, liderlik ve işbirliği ruhunun ayrı ayrı geliştirilmelerini, kazanmayı ve kaybetmeyi kabullenmelerini deneyimlemelerini hedeflemekteyiz. 

Okulumuz bünyesinde yer alan kapalı spor salonu, çim saha ve geniş oyun alanları öğrencilerimize tüm spor branşlarında hizmet verecek kapasitededir.

Futbol, basketbol, voleybol gibi temel branşların yanı sıra badminton gibi farklı spor dallarında da eğitim verilmekte olup şimdiden önemli başarılara imza atılmış bulunmaktadır.


İlgili Resimler